Grudniowy Company Update

Company Update Grudzień 2019

 

Jak co miesiąc, w pierwszą środę grudnia, spotkaliśmy się aby podsumować to, co się ostatnio u nas wydarzyło.

Miło nam przywitać na pokładzie Kasię, Anię i Tomka, którzy dołączyli do zespołu w ostatnim miesiącu.

Tym razem podjęliśmy decyzję, że update nie będzie dotyczył tylko spraw zarządzania i strategii, ale też wymienimy się ciekawostkami z projektów, które realizujemy.

  • Paweł opowiedział o postępach pracy nad platformą, która już rewolucjonizuje obszar zamawiania jedzenia z restauracji na dowóz.
  • Maciej zrelacjonował nam sytuacje w projekcie, który już produkcyjnie umożliwia handel dużymi kontraktami na ropę naftową itp.
  • Sylwester opowiedział o tym, jak dużo udało się zrealizować w małym zespole w zaledwie trzy tygodnie w temacie stworzenia prototypu platformy, której celem jest zwiększenie płynności na rynkach kontraktów walutowych.
  • Łukasz podsumował ostatnie miesiące naszej współpracy z jedną z największych korporacji finansowych na świecie.
  • Wojtek opowiedział krótką historię wzlotów i upadków przy tworzeniu nowego, rewolucyjnego blockchaina.
  • Kamil opisał wyzwania stojące przed zespołem tworzącym rozwiązanie umożliwiające płatności kartami kredytowymi zasilanymi kryptowalutami.
  • Łukasz podsumował pierwsze dwa Sprinty pracy nad platformą IoT dla Smart Buildings.

Ponadto nie zabrakło podsumowań działań naszego działu Marketingu (dzięki Łukasz). Ania podsumowała ostatni miesiąc w rekrutacjach przedstawiając nam statystyki oraz przypominając o otwartych procesach. A Marcin, jako organizacyjny Servant Leader, przedstawił zbierane co miesiąc metryki dotyczące satysfakcji z pracy w Pragmatic Coders.

Oczywiście docenione zostały też różne inicjatywy wewnętrzne i zewnętrzne w tym np. działania Kasi w temacie warsztatów NG Girls.