Startup pracowników PC – platforma NFT w branży gamingowej!

Platforma NFT w branży gamingowej

 

Jeżeli interesuje Cię technologia blockchain, to w Pragmatic Coders tworzymy naprawdę wiele ciekawych produktów, które ją wykorzystują. Jednak od czasu do czasu zdarza się projekt będący prawdziwym “game-changerem”.

Kilka miesięcy temu nasi koledy z Pragmatic Coders założyli własny startup Ulti Arena. W tym przypadku wyrażenie „game-changer” może być rozumiane zarówno w przenośni, jak i dosłownie, bo mówimy o platformie, która ma na celu zrewolucjonizować branżę gier komputerowych. Dzięki ciężkiej pracy i wykorzystaniu doświadczeń Pragmatic Coders, zespół Ulti Arena od samego początku efektywnie pozyskiwał fundusze na rozwój platformy i biznesu. Jest nam niezmiernie miło pracować dla klientów, którymi są nasi koledzy z pracy!

O projekcie

Zacznijmy od tego, że zarówno rynek NFT (non-fungible tokens), jak i rynek gier komputerowych w ostatnich latach rosną w zatrważającym tempie. Jeśli dodać do tego fakt, że NFT mogą mieć bardzo szerokie zastosowanie w branży gamingowej, to okazuje się, że świetnym pomysłem może okazać się stworzenie nowego produktu opartego o blockchain i wykorzystującego NFT, który jest dedykowany tematycznie grom komputerowym. Z tego właśnie założenia wyszli założyciele Ulti Areny, czyli platformy NFT dla graczy, artystów i twórców gier komputerowych.

Giełda NFT

W ramach Ulti Areny tworzymy giełdę NFT do handlowania zasobami z gier (postaci, itemy etc.), a także dziełami artystów powiązanych z branżą – karty kolekcjonerskie, grafiki, soundtracki, interfejsy i wiele więcej. Naszym zadaniem jest stworzenie zdecentralizowanej aplikacji oraz tokenów i Smart Contractów umożliwiających bezpieczną wymianę dóbr. W tym celu wykorzystaliśmy blockchain Binance Smart Chain, ponieważ jest on zbudowany w architekturze Dual Chain, co pozwala użytkownikom cieszyć się elastycznością przenoszenia aktywów z jednego blockchaina na drugi. Dzięki temu giełda zapewni bezpieczny handel dziełami bez udziału żadnego podmiotu pośredniczącego, za to z pełną gwarancją, że dzieła są oryginalnymi i niezastępowalnymi egzemplarzami.

Już w tej chwili twórcom udało się przekonać ponad 200 artystów powiązanych z branżą gamingową do wzięcia udziału w przedsięwzięciu, mimo że jest ono dopiero na etapie powstawania.

Społeczność gamingowa

Ulti Arena będzie też forum dyskusyjnym dla graczy i osób związanych z branżą gamingową, na którym będą mogli wymieniać się wiedzą oraz dzielić pomysłami z możliwością głosowania. Najlepsze pomysły czy odpowiedzi będą zarabiać ULTI, czyli natywne tokeny Ulti Areny, które można wymienić na zasoby lub sprzedać za kryptowaluty lub waluty tradycyjne (FIAT).

Platforma gamingowa i konsensus Proof-of-Gaming

W ramach Ulti Areny będzie można grać w najbardziej popularne na rynku gry komputerowe, jak choćby Dota czy League of Legends. W dodatku gracze otrzymają statystyki odnośnie ich gry, dzięki którym poprawią swoje umiejętności. Jednak absolutnie rewolucyjnym pomysłem jest koncept Proof-of-Gaming, pozwalający wynagradzać graczy tokenami w zależności od tego, jak dużo grają i jakie mają umiejętności. Koncept ten jest bardziej ekologiczną i zrównoważoną alternatywą dla wydobywania kryptowalut, gdyż nie wymaga ciągłej pracy potężnych kart graficznych, które pobierają ogromną ilość energii. Zwłaszcza, że wpływ Bitcoina na środowisko naturalne jest coraz częściej poruszany w mediach. Koncept Proof-of-Game wydaje się również bardzo sprawiedliwy, gdyż udział użytkownika w sieci, to ile otrzyma ULTI tokenów, będzie zależny od czasu poświęconego na granie oraz od osiągnieć. Dla graczy będzie więc to połączenie przyjemności z inwestowaniem i zarabianiem realnych pieniędzy.

Praca nad projektem

Jak już wspominaliśmy, w Pragmatic Coders jesteśmy odpowiedzialni za stworzenie całej zdecentralizowanej platformy, umożliwienie bezpiecznej wymiany/handlu zasobami NFT oraz wypracowanie innowacyjnego mechanizmu Proof-of-Gaming. W dodatku nasi designerzy pomogli w stworzeniu przykuwającego wzrok interfejsu użytkownika.

Pracując nad Ulti Areną wykorzystujemy najnowocześniejsze technologie, jak:

 • Blockchain
 • Solidity
 • Javascript
 • React
 • Node.js

Dotychczas w projekcie wzięli udział nasi specjaliści:

 • Wojciech – CTO
 • Sylwia – Product Owner
 • Katarzyna – Product Designer
 • Mateusz – Product Designer
 • Paweł – Lead Engineer
 • Sławomir – Solidity Developer
 • Kacper – Front-end Engineer

A czy Ty również chcesz brać udział w ciekawych projektach i budować produkty, o których niebawem będzie głośno? Chcesz rozwijać się w technologii blockchain oraz NFT? Jeśli tak, zaaplikuj do nas!

Sprawdź nasze aktualne oferty pracy.