Najdłuższa rekrutacja w życiu – #PC – historie

Krzysiek

 

Cześć, opowiem Wam o najdłuższej rekrutacji w życiu i dlaczego czasem warto wyjść z inicjatywą.
W lutym 2019 przeglądając LinkedIn trafiłem na post Wiktora Żołnowskiego ( jeden z założycieli Pragmatic Coders) o tym, dlaczego nie powinno się wyceniać projektów IT oraz o dostarczaniu właściwej wartości biznesowej dla klienta w mniej niż 3 miesiące. Pomyślałem, wow! Ale jak to? Bez estymat? Bez budżetu? W 3 miesiące? Byłem od niedawna w branży IT i pracowałem jako project manager w software housie. Zainteresowała mnie koncepcja Wiktora, bo było w tym coś świeżego i odmiennego od tego, z czym do tej pory się spotkałem.

Napisałem do Wiktora w sprawie otwartej roli Scrum Mastera i spotkaliśmy się aby porozmawiać. Rozmowa była trudna technicznie, ale bardzo pozytywna i budująca. Ze względu na brak doświadczenia i niewystarczającą wiedzę nie nawiązaliśmy ostatecznie współpracy. Dostałem jednak bardzo merytoryczny feedback – drogowskaz, w którym kierunku iść oraz odpowiedź na moje pytania dotyczące kontrowersyjnych założeń Wiktora.

Możecie sobie wyobrazić moje zdziwienie gdy w sierpniu ( 6 miesięcy później ) dostałem od Wiktora wiadomość, że w Pragmatic Coders jest otwarta rola Account managera i zaprasza mnie na drugi etap rekrutacji. Obecnie pracuję już 3 miesiąc w PC i oprócz budowania relacji z klientami i pracy z zespołami developerów podpatruję pracę product ownerów oraz to, jak działa agile w praktyce.
Praca z Pragmatic Coders. Polecam!
Krzysztof Pykosz