Video | Always be launching! Is the greatest fear of most of the founders irrational?

Czego potrzebujesz, żeby jak najprędzej wystartować ze swoim produktem czy pomysłem na nową aplikację? Od czego zacząć wejście na rynek? I jak przełamać strach przed porażką? Zobaczcie wystąpienie Wiktora Żołnowskiego (co-Founder at Pragmatic Coders), który był gościem marcowego Hangoutu, cyklicznego spotkania organizowanego przez społeczność OMGKRK.

Wczesne wprowadzanie produktu IT na rynek ma kluczowe znaczenie dla startupów, umożliwiając firmom uzyskanie cennych spostrzeżeń, opinii i recenzji ich aplikacji czy usług. Dzięki temu startupy mogą zidentyfikować luki na rynku i odpowiednio dostosować swoją ofertę. Dodatkowo szybki product launching pozwala startupom zebrać dane o tym, jak klienci korzystają z ich produktu lub usługi, czy im się to podoba, czy nie oraz które funkcje wymagają poprawy. Jest to również najlepszy sposób na obniżenie kosztów rozwoju produktu.

Jednak wielu founderów paraliżuje przed szybkim wejściem na rynek. I jest to zasadniczo strach przed porażką. Chociaż prawdą jest, że szybka porażka może pomóc startupom uczyć się na własnych błędach i unikać poważnych strat, lęk przed nią może paraliżować i powstrzymywać founderów przed wczesnym uruchomieniem. Ale kto powiedział, że product launching można zrobić tylko raz?!

Wiktor Żołnowski podzielił się naszymi doświadczeniami i przemyśleniami ze współpracy z ponad 100 startupów, którym pomogliśmy zbudować produkt IT.

Sprawdź video!